Minecraft Ata Binme

minecraft atlar

Biliyorsunuz minecraft son güncellemeden sonra atlarda oyuna katılmıştı. Artık atları besleyebiliyor, çoğaltabiliyor ve istersek ata binip gezebiliyoruzda. Bu yazımızda atlara nasıl binebileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Biliyorsunuz daha önce domuzların üzerine binip gezebiliyorduk. Tabi atlar domuzlardan çok daha hızlı hareket ediyorlar.

Ata binmek için öncelikle bir at bulmalısınız etrafta dolaşırken bir at bulabilirsiniz yada yumurta sayesinde bir at sahibi olabilirsiniz. Burası bir saçma gibi yumurta ve at neyse. Atı ilk gördüğünüzde biraz huysuz olabilir. Sakinleşmesi için biraz uğraşmanız gerekebilir. Ata binmek için ata yavaşca yaklaşın ve klavyeden sol SHİFT tuşuna basın ilk denemede olmayabilir bir kaç kere denerseniz atın üzerinde bine bilirsiniz. Hatta bindiğinizde bile at sizi sırtından atabilir. Biraz sabırla atı kendinize alıştırabilirsiniz. Bir kaç denemeden sonra üzerine bindiğinizde atın üzerinde kalp işaretleri çıktığını göreceksiniz ve artık at sizindir. İstediğiniz zaman atınıza binip gezebilirsiniz. Binip gezmeden önce yapmanız gerekn bir şey daha var ata eğer takmak atın üzerindeyken E tuşuna basarak atın envanterini açabilirsiniz. Atına eğer takabilirsiniz.Eğer taktıktan sonra atınızı istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. İstediğiniz zaman atdan inmek için tekrar SHİFT tuşuna basmalısınız. Eşekler içinde aynı tuşları kullanabilirsiniz.

ata ağar takma

Atınızın savunmasını arttırmak için atınıza zırh takabilirsiniz. Eşeklerde zırh maalesef kullanılmıyor.

Bu yazı Minecraft Yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>