Minecraft Balta Yapma

Baltaya sahip olmamanız oyun içerisinde büyük bir dezavantaj. Çünkü Minecraft oyununda kürek, kazma, orak yapabilmeniz için crafting yapmanız gerekir. Balta olmadığı zaman, bahsi geçen araçları yapmak için kullanacak olduğunuz odun, taş gibi materyalleri elinizle kesmeniz / çıkarmanız gerekecektir. Bu da çok büyük bir zaman kaybı.

Bu yüzden Minecraft crafting için ilk önce balta yaparak başlamak en mantıklısı. İlk önce Minecraft balta yapma için kullanılacak olan ( aslında sadece balta için değil, diğer tüm araçlar için) en temel maddeyi yapmak ile başlanmalıdır: Sopa. Öncelikle baltamız olmadığından ağaçları elimizle kesmemiz gerekiyor.

Yeterince odun topladıktan sonra sopa yapabiliriz.  İki odunu üst üste koyuyoruz ve bir sopa oluşturuyoruz. Baltamızın sapı böylece oluştu. Şimdi sıra ucuna yapmakta. Ucunu hangi madenden yapacağımıza karar verdikten sonra ( Tahta – taş – demir – altın – elmas ) söz konusu madeni sopa ile birlikte envanterinize koyarak işlemi bitirebilirsiniz.

Bu yazı Minecraft Yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Minecraft Balta Yapma için 7 cevap

 1. Eray der ki:

  Ya benim indirdiğim minecraftta crafting bölümünde 4 kare var resimde 9 ???

 2. Herobrine der ki:

  Minecarft’ta see …..

 3. eren der ki:

  nasıl yüklenilio ya

 4. Adobe 1.4.7 der ki:

  Bu Baltayı Yapmak çok kolay birde burda nasıl yapılacağını göstermişler utanın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>