Minecraft Çakmak Yapımı

Minecraft çakmak yapımı oldukça önemlidir. Zira bir çok mob ateşten korkar ve bir çok crafting eşyasının üretimi için gerekli olan ateşin oluşumunu sağlar.

Çakmak yapmak için gerekli olan şey öncelikle diğer tüm crafting eşyaları gibi, crafting table yani “çalışma masası”dır. Bunun nasıl yapıldığını daha önceki yazılarımızda anlatmıştık, bilmeyenler göz atabilirler. Çalışma masası oluşturulduktan sonra, çakmak taşı yapımı için gerekli olan malzemeler bir adet demir ve bir adet çakmak taşıdır.

Demir bulmanın en kolay yolu mağaraları ziyaret etmektir. Kömür yataklarının biraz daha derinlerinde çıkar. Çakmaktaşı ise çakıl taşlarının arasından bulunabilir. Bu iki malzemeyi bulduktan sonra envanterinize yerleştirip, çakmak yapma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız çakmak ile bazı bloklara ateşe verebilirsiniz. Çakmağın yukarıda bahsettiğimiz yararları dışında bir de Nether’a gitmek için yapılması gereken portalın yapmında da büyük bir rol oynaması da oldukça önemlidir.

Bu yazı Minecraft Yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Minecraft Çakmak Yapımı için 9 cevap

 1. Eren der ki:

  Demir külçesi nerede bulunuyo lütfen söyleyin

  • admin der ki:

   Demiri külçe olarak bulamazsınız öncelikle yer altında kazı çalışmaları yaparak demir cevheri bulmanız gerekir. Bu demir cevherini fırında eriterek demir külçesi elde edebilirsiniz.

 2. Een der ki:

  Demir külçesi hiç bulamıyorum

 3. efe der ki:

  vllaha işme yaradı teşekkürler

 4. Enes der ki:

  saol kardeşim ya ormanı yapktım onunla :D

 5. muzaffer der ki:

  güzel olmuş ama evimi yaktım aq xd xd :D

 6. Anıl Torun der ki:

  Sağol kardeşim işime yaradı teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>