Minecraft Java İndir

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere java programını nasıl indirip kuracağınıızı anlatmaya çalışacağım. Bilmeyenler için söyleyelim minecraft oyunu java tabanlı bir oyundur ve bilgisayarınızda java programı yok ise oyunu açamazsınız. Ayrıca java programının yüklü olması yetmez javanın güncel olması gerekmektedir güncel olmadığı zaman da oyun hata verebilir. 

Önce bilgisayarınıza nasıl java yükleyeceğinizi gösterelim.Java indirmek ve kurmak oldukça basit bir işlem zaten google arama motoruna java indir dediğimizde bir çok sonuca ulaşabiliriz bunlardan en güvenlisi java programının kendi sitesidir. http://www.java.com/tr/download/ adresine gidiyoruz  ”Ücretsiz java indirme” yazan yere tıklayın ve açılan sayfada ” Onaylayın ve ücretsiz indirme işlemini başlatın ” yazan yere tıklıyoruz.892 kb boyutunda küçük bir yükleme dosyası indiriyoruz. Bu indirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz ve ileri diyerek java kurulumunu bitiriyoruz artık bilgisayarımız minecraft oyunu için gerekli java programına sahip oluyor.

Birde bilgisayarında java yüklü bilgisayarlarda java güncellemeyi anlatalım. Aslında java güncelleme için herhangi bir ayar bulunmamaktadır. Yeni bir java güncellemesi çıktığında bilgisayarınızda otomatik olarak bildirimler çıkacaktır. Tabi güncellemelerin açık olması gerekmekte. İsterseni z manuel olarakta güncelleme yapabilirsiniz yukarıda verdiğim adresten javanın son sürümünü indirerek bilgisayarınıza kurabilir ve güncelleme yapabilirsiniz.

Bu yazı Minecraft Yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Minecraft Java İndir için 6 cevap

 1. ahmetakif der ki:

  minecıraf 1.5.2 yi bilen bana bildirin

 2. selam ‘ da nasıl minecraft indircez :) :( :D

 3. uğur der ki:

  abi minecraft süper ama işe yaricakı bakcam

 4. Eşref der ki:

  arkadaşlar Minecrafttım çalışmıyor

 5. quarexma der ki:

  minecraft çok güzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>