minecraft kürek

Minecraft Kürek Yapımı

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Minecraft oyununda kürek nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım. Kürek oyun içindeki en basit yapılan aletlerden birisidir diyebiliriz. Basit olmasına rağmen oyun içinde gerektiğinde işimizi çok kolaylaştırır. Kürek toprak yerleri kazmak için kullanılır. Kazı yaparken toprak bir alana geldiğinizde kürek kullanarak çok seri bir şekilde kazabilirsiniz. Toprak alanklarda kürek kullanmanız hem işi hızlandırır hemde diğer kazma, balta gibi aletlerinizi eskitmemiş olursunuz.

Minecraft oyununda kürek nasıl yapılır;

Kürek yapımı için 2 adet sopaya ihtiyaç vardır. Bir tanede uç kısmı için bir madene, ahşap blok veya taş kullanılabilir. Gelelim nasıl yapıldığına crafting table (çalışma masası) açıyoruz ve bir sopayı tam ortasına yerleştiriyoruz bir tanede onun altına sopa yerleştiriyoruz ve en üst kısmına da gerekli maden yada taşı yerleştiriyoruz. Nasıl yapıldığını aşağıdaki resimden bakarak da öğrenebilirsiniz.

kürek yapımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>