Minecraft Pusula ve Harita Yapılışı

   Merhabalar minecraftindir.gen.tr okuyucuları, artık Minecraft dünyasında kaybolmuyoruz. Bu yazımızda sizlere Harita ve Pusula yapmayı öğreteceğiz. Minecraft haritası çok büyük olan bir oyundur. Tabi iki böyle büyük bir haritada yönümüzü kaybetmemiz ve başta yaptığımız mağaranın yerini tekrar bulamıyabiliriz. Onun için bizlere gereken harita ve pusuladır. Minecraft da çok fazla item var bazen bunları akılda tutmak çok zor olabilir.   

Crafting-Compass  Harita yapabilmek için ilk olarak pusulaya ihtiyacımız var. Pusula Spawn noktasını işaret eder. Pusulayı yapabilmek için 1 tane redstone ve 4 adet demire ihtiyacımız var bunlardan pusula itemini ürettikten sonra harita yapımına geçebiliriz. Minecraftta harita işlerimizi çok kolaylaştıracak. Haritamız hangi yöne gidersek o yöne doğru açılıyor yani bir zaman AEO 2 de ki gibi. Şimdi haritamız için ihtiyaç duyduklarımız 1 adet pusula ve 8 adet kağıttır. Bu malzemelerle haritamızı yapabiliriz. İyi eğlenceler.

Bu yazı Minecraft Yardım kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>