Minecraft Tuzak ve Tuzak Kapısı Yapımı

   Merhabalar minecraftindir.gen.tr okuyucuları, Minecraft şu anda 12 milyon kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Oyunu survial mod oynuyorsak gece tehlikelere karşı önlem almalıyız. Bizlerde bu yazımız da tuzak yapımını ve tuzak kapısını nasıl yapacağımızı öğreneceğiz. Tuzak kapısının yapımını öğrendikten sonra tuzak yapımına geçebiliriz.

Tuzak yapımında herkesin farklı bir taktiği var benim aklıma gelen yöntemleri sizlerle paylaşacağım. İhityacımız olan bir tane sticky piston, lever , redsone repeater ve evimizi hangi malzemeden yaptıysak o malzemeyi seçiyoruz. Sonra kapımızın önüne bir delik kazıyoruz bu delik kişinin düştüğü zaman ölecği bir derinlike olmalıdır. Bu deliğimizin üstünü evimizi hangi malzemeden yaptıysak onunla kapatalım. Bir tanede evimizin içine kapının yanına kazalım ve dibine su koyalım.Ve evimizin etrafını tuzak belli olmayacak şekilde düzenleyelim. Evimizin içine açtığımız deliğin yanına O açtığımız yere repeaterimizi yanına lever koyuyoruz. Pistonumuzu da ilk başta açtığımız deliğin yan tarafına yerleştiriyoruz. Lever açtığımızda tuzağımız açılacak ve gelenler ölecektir.

Evet arkadaşlar bir tuzağın daha nasıl yapılacağını öğrendik şimdi sırada tuzak kapısı yapımına geçiyoruz. Tuzak kapısı yapmak çok basit arkadaşlar gereken malzemeler saddece 6 adet kalas bu malzemelerden bir adet tuzak kapısı üretmiş oluyoruz.

Minecraftta üreteceğimiz tuzaklar bizim hayal gücümüze bağlı olarak değişmektedir. Biraz uğraşarak çok güzel ve akıllıca tuzaklar üretebilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler.

Bu yazı Minecraft Yardım kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>